logo

22.10.2016Mistrem ČR ve freedivingu se letos stal Martin Valenta, mistryní je Barbora Ivanská
V ženské soutěži ukázala hned první disciplína statická apnoe, že závod bude zajímavý a napínavý. Irina Veverka (Silent Touch - Chrudim) zadržela dech na 5 minut a po ní Barbora Ivanská (Apneaman Praha) svým časem 5 minut a 13 sekund obsadila druhé místo. První disciplínu vyhrála Gabriela Grézlová (Apneaman Praha) časem 6 minut a 16 sekund.

V kategorii mužů v první disciplíně dosáhl nejlepšího času 8 minut a 2 sekundy Martin Valenta (Apneaman Praha), druhý skončil Peter Durdik (Freedive Munich e. V.) s časem 7 minut a 9 sekund. Třetí místo ve statické apnoi obsadil reprezentant Davis Vencl (Apneaman Praha) s dosaženým časem 6 minut a 22 sekund.

Odpoledne závod pokračoval disciplínou dynamická apnoe. Vendula Strachotová (Ocean Devils Club) zaplavala krásných 149 metrů a skončila na třetí příčce. Druhá Alena Konečná se vynořila na 159 metrech. Barbora Ivanská se ovšem nenechala svými soupeřkami znervóznit a výkonem 175 metrů si zajistila celkové prvenství a titul mistryně České republiky.

V mužské kategorii bylo víceméně jisté, že Martin Valenta si své prvenství uhájí. V závěrečné plavbě si Miroslav Ševčík (FTO), doplaval svými 181 metry pro stříbro v této disciplíně a Martin Valenta, tak se 225 metry bral celkové prvenství a titul mistra ČR 2016. Michal Švadlenka měl letos dobrou formu a díky třetímu místu se 175 metry, vybojoval svou první medaili na Mistrovství České republiky.

Celkově se mistrem ČR ve freedivingu za rok 2016 stal Martin Valenta a mistryní ČR je Barbora Ivanská.

V letošním roce proběhl paralelně i závod Apnea Academy Cup 2016. Jednalo se o závod, který byl určen hlavně pro ty, kteří závodí poprvé a chtějí si vyzkoušet svoji formu v rámci většího závodu a nasát tak závodní atmosféru.