logo

12.07.2016Čeští freediveři letos přivezli z bazénového mistrovství světa AIDA hned dva cenné kovy
Hned po první kvalifikaci ve statické apnoi (STA) se oba čeští závodníci probojovali do finále A. Gabriela Grézlová výkonem 7:09 minut a Martin Valenta časem 8:07 minut. V druhé disciplíně v dynamické apnoi bez ploutví (DNF) si pak Martin Valenta vyplaval v kvalifikaci svůj závodní osobní rekord - 186 m, což znamenalo 5. místo v kvalifikaci, a zajistil si tak postup do dalšího finále A. Třetí disciplínou byla dynamická apnoe s ploutví, Martin Valenta se probojoval s 250 uplavanými metry do finále A.

Všechna finálová klání byla velmi napínavá a přinesla mnoho medailí a nových rekordů. V disciplíně statická apnoe (STA) získali čeští závodníci zlatou a bronzovou medaili. Gabriela si domů odvezla první místo a zlatou medaili výkonem 7:59 minut, Martin pak bronzovou medaili výkonem 9:04 minut. Posunul tak opět český národní rekord.
V druhé disciplíně dynamická apnoe bez ploutví (DNF) Martina Valenta ani Gabriela Grézlová nestartovali. V poslední disciplíně dynamická apnoe s ploutví si Gabka Grézlová jako startér (tj. mimo oficiální ranking) zaplavala osobní rekord 169 m. Martin Valenta v této poslední disciplíně zaplaval nový národní rekord 268 m a v celkovém pořadí skončil na 5. místě. O zlatou medaili se této disciplíně svedl velký boj, padla hned 2x magická 300 metrová hranice a jelikož si polský závodník Mateusz Malina nahlásil o metr víc než Řek Giorgos Panagiotakis, zlato putuje do Polska.